Zastosowanie koparek w robotach drogowych

szsykosZastosowanie koparek w robotach drogowych

Koparki są jednym z najczęściej wykorzystywanych pojazdów w szeroko pojętej branży budowlanej. Jeśli chodzi o roboty drogowe, bez koparek nie byłoby możliwe ich prowadzenie. Tego typu pojazdy biorą udział w budowie nowych i remontach starszych ulic.

Przy pomocy koparki w pierwszej kolejności usuwa się wierzchnią warstwę ziemi. Następnie należy odpowiednio przygotować grunt, czyli usunąć z niego większe kamienie, a także wykonać jego korygowanie i stabilizację. Dzięki temu wylany asfalt będzie stabilny, nie będą się na nim tworzyć pęknięcia i dziury, które są prawdziwą zmorą każdego kierowcy.

Usługi koparką, jakie proponuje nasza firma, obejmują również przygotowanie gruntu pod chodniki, skwery lub parkingi. Przed rozpoczęciem budowy tych obiektów również należy usunąć górną warstwę ziemi i utworzyć koryta o określonych wymiarach. Koparki są więc wykorzystywane nie tylko podczas budowy ulic, ale też miejsc niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania społeczności wiejskiej i miejskiej.

Kupić czy wynająć koparkę?

Koparka, nawet niewielka, jest ogromnym wydatkiem, szczególnie dla rozwijającego się przedsiębiorstwa. Zakup pojazdu sprawia, że użytkownik ma go na własność, może z niego korzystać w dowolnym momencie. Musi jednak pamiętać o dokonywaniu regularnych przeglądów i napraw, co może okazać się mało opłacalne – koparki nie używa się na co dzień.

Wynajem tego typu pojazdu jest zdecydowanie tańszy niż kupno. Chodzi nie tylko o sam sprzęt, ale również operatora, który musi mieć odpowiednie uprawnienia do pracy z koparką. Wynajem eliminuje koszty i czas, jaki trzeba poświęcić na poszukiwanie pracownika. Nasza firma świadczy specjalistyczne i kompleksowe usługi, a ceny są jasne i przystępne, nawet dla młodego przedsiębiorcy. Osoba, która wynajmuje koparkę nie musi martwić się o stan sprzętu i ewentualne naprawy – firma co dzień dba o to, aby pojazdy były w pełni sprawne i gotowe do robót drogowych. Warto pamiętać również o tym, że czasami wszystkich robót w inwestycji nie wykona się jedną koparką. Pojazdy dostępne w naszej firmie mają zróżnicowaną ładowność, moc, masę oraz funkcje. Są więc przystosowane do kompleksowych prac.

Posted on